תמלול ראיונות

תוכן עניינים

מה זה תמלול

תמלול ראיון כרוך בהאזנה לשיחה המוקלטת והמרתה לטקסט כתוב. תהליך זה דורש תשומת לב קפדנית לפרטים וכישורי הקשבה טובים. מתמלל חייב לתמלל במדויק כל מילה שנאמרת, כולל הפסקות, היסוסים וביטויים לא מילוליים. לפני שמתחילים בתהליך התמלול, חשוב לאסוף את כל הכלים הדרושים. אלה כוללים נגן שמע אמין, אוזניות, סביבת עבודה נוחה ותוכנת עיבוד תמלילים. כמו כן, רצוי להצטייד בפנקס ועט לרישום הערות או לסימון קטעים לא ברורים במהלך התמלול. לפני הצלילה לתמלול, חשוב להאזין להקלטת האודיו לפחות פעם אחת. שלב זה מאפשר לך להבין את המבטאים של הדוברים, דפוסי הדיבור וכל רעשי רקע שעלולים להשפיע על תהליך התמלול. היכרות עם ההקלטה עוזרת להבטיח דיוק ויעילות.

פתח את תוכנת עיבוד התמלילים שלך וצור מסמך חדש. הגדר את הגופן, הגודל והמרווח בהתאם להעדפתך. זכור לשמור את המסמך לעתים קרובות כדי למנוע אובדן התקדמות. ניתן גם ליצור תבנית עם אפשרויות עיצוב מוגדרות מראש כדי לחסוך זמן ולשמור על עקביות. התחל לתמלל את הראיון על ידי השמעת ההקלטה ובמקביל הקלדת המילים המדוברות במסמך. חיוני לתמלל כל מילה בצורה מדויקת ככל האפשר, כולל גמגום, חזרות ורמזים לא מילוליים. השתמש בחותמות זמן או בסמנים כדי לציין קטעים או קודי זמן בולטים לעיון מאוחר יותר.

איך מתמללים ראיון

תמלול ראיון מציע יתרונות רבים. ראשית, זה מאפשר ניתוח והתייחסות קלה יותר. במקום להסתמך רק על הקלטות זיכרון או אודיו, תמלול מספק מסמך כתוב שניתן לחפש ולעיין בו בקלות. זה מועיל במיוחד בעת ביצוע מחקר או כתיבת מאמרים או דוחות המבוססים על הראיון. בנוסף, תמלילים משפרים את הנגישות. אנשים חירשים או כבדי שמיעה יכולים לקרוא את התמליל כדי להבין את תוכן הראיון. תמלילים מספקים גם פורמט חלופי למי שמעדיף קריאה על פני האזנה, ומספק סגנונות למידה שונים. תמלול ראיון אולי נראה כמו משימה מרתיעה, אבל עם הכלים והטכניקות הנכונות, זה יכול להיות תהליך שניתן לניהול. על ידי ביצוע השלבים המתוארים בפוסט זה בבלוג, תוכל לתמלל ראיונות ביעילות וביעילות, ללא קשר למיקומך.

המאפיינים הייחודיים של משימת התמלול

אם נניח אתם מקבלים טקסט המסכם בתוכו את תוכנו של ראיון שנערך והמשימה שלכם היא להקליד את הריאיון למחשב. במשימה זו אתם לא נדרשים לשום ידע מיוחד פרט ליכולת הקלדה מהירה. בטקסט המוגש לכם כתוב שמו של הדובר בכל שלב של הריאיון והדברים שהוא אמר באותו שלב. את הלוקסוס הזה כבר לא תוכלו להרשות לעצמכם במקרה של תמלול ראיונות שמע. במקרה זה נמסרת לכם למעשה הקלטת אודיו של הריאיון ולצורך תמלולו, עליכם להקשיב לראיון, להבין מיהו הדובר בכל רגע נתון ולתמלל את דבריו מבלי לפספס אף מילה שהוא אומר. זה יכול להיות כרוך בלא מעט תקלות שמע, דברים ששומעים ברקע וצריך לפענח, יכולת להבדיל בין הקול של כל דובר ולדעת מי אומר מה בכל רגע נתון וכן הלאה.

בנוסף לכך, עליכם להפוך את הקלטת השמע הזאת לטקסט כתוב שבו לא רק כתובים הדברים הנאמרים בריאיון אלא שדברים אלה גם משויכים לדובר הנכון. לשם כך, עליכם להיעזר בתוכנות תמלול ייעודיות, שמאפשרות לכם להגדיר את שמות הדוברים ולאורך התמלול לציין באמצעות קיצור דרך כלשהו, מיהו הדובר. תוכנות אלה גם כוללות פונקציות שונות של האטת קצב ההקלטה למשל, בכדי שתוכלו לעקוב אחרי הדברים במידה והם נאמרים במהירות גבוהה מדי עבורכם. בשורה התחתונה, תמלול ראיונות הוא תחום שדורש התמחות מיוחדת וגם אם זה לא מסובך מדי לרכוש את ההתמחות הזאת, אין בכך בכדי לבטל את הצורך בה.

מי מבצע תמלול של ראיונות?

אם יש לכם ראיון אחד או הרבה ראיונות שאתם רוצים לתמלל בצורה מדויקת ומהימנה למקור, תוכלו להיעזר בגורמים מקצועיים המספקים שירותי תמלול ראיונות. חברות אלה מחזיקות בתוכנות המתקדמות ביותר בעולם התמלול ונעזרות בכלים טכנולוגיים שמאפשרים להשלים את משימת התמלול במהירות רבה יותר וברמת דיוק גבוהה יותר. אבל מעבר לכך, חברות אלה מפעילות צוותים של מתמללים מנוסים, בהם מתמללים מתחילים שיכולים לתמלל ראיון בסיסי בין שני אנשים וכן מתמללים מנוסים מאוד שיכולים לתמלל ישיבות שלמות ומרובות משתתפים, בהן האתגר של שמיעת כל הדברים שנאמרים, שיוך שלהם לכל דובר המשתתף בישיבה ותמלול מדויק שלהם, הוא אתגר משמעותי שדורש תשומת לב רבה ורמת התמחות גבוהה.

התקשרו עכשיו!
הכירו את מערכת המתקדמת בישראל להזמנת קישורים ותוכן אונליין