תמלול ראיונות

תמלול הוא מעין שירות שנכלל בתוך סל השירותים שנקראים שירותי קלדנות. מטרת התמלול היא להעביר תוכן אנלוגי למרחב הדיגיטלי הממוחשב. במקרה של קלדנות, תמלול זה מבוצע באמצעות הקלדה של טקסט כתוב אל המחשב ובמקרה של תמלול ראיונות, מדובר בהאזנה להקלטה של הריאיון והקלדתו אל המחשב. לכאורה מדובר במשימה פשוטה שיכול לבצע כל אדם שיש לו יכולות הקלדה מהירה, אלא שדווקא הנושא של תמלול טקסטים מאודיו (שמע), הוא נושא שדורש התמחות והיכרות עם תוכנות תמלול ייעודיות.

המאפיינים הייחודיים של משימת התמלול

אם נניח אתם מקבלים טקסט המסכם בתוכו את תוכנו של ראיון שנערך והמשימה שלכם היא להקליד את הריאיון למחשב. במשימה זו אתם לא נדרשים לשום ידע מיוחד פרט ליכולת הקלדה מהירה. בטקסט המוגש לכם כתוב שמו של הדובר בכל שלב של הריאיון והדברים שהוא אמר באותו שלב. את הלוקסוס הזה כבר לא תוכלו להרשות לעצמכם במקרה של תמלול ראיונות שמע. במקרה זה נמסרת לכם למעשה הקלטת אודיו של הריאיון ולצורך תמלולו, עליכם להקשיב לראיון, להבין מיהו הדובר בכל רגע נתון ולתמלל את דבריו מבלי לפספס אף מילה שהוא אומר. זה יכול להיות כרוך בלא מעט תקלות שמע, דברים ששומעים ברקע וצריך לפענח, יכולת להבדיל בין הקול של כל דובר ולדעת מי אומר מה בכל רגע נתון וכן הלאה.

בנוסף לכך, עליכם להפוך את הקלטת השמע הזאת לטקסט כתוב שבו לא רק כתובים הדברים הנאמרים בריאיון אלא שדברים אלה גם משויכים לדובר הנכון. לשם כך, עליכם להיעזר בתוכנות תמלול ייעודיות, שמאפשרות לכם להגדיר את שמות הדוברים ולאורך התמלול לציין באמצעות קיצור דרך כלשהו, מיהו הדובר. תוכנות אלה גם כוללות פונקציות שונות של האטת קצב ההקלטה למשל, בכדי שתוכלו לעקוב אחרי הדברים במידה והם נאמרים במהירות גבוהה מדי עבורכם. בשורה התחתונה, תמלול ראיונות הוא תחום שדורש התמחות מיוחדת וגם אם זה לא מסובך מדי לרכוש את ההתמחות הזאת, אין בכך בכדי לבטל את הצורך בה.

מי מבצע תמלול של ראיונות?

אם יש לכם ראיון אחד או הרבה ראיונות שאתם רוצים לתמלל בצורה מדויקת ומהימנה למקור, תוכלו להיעזר בגורמים מקצועיים המספקים שירותי תמלול ראיונות. חברות אלה מחזיקות בתוכנות המתקדמות ביותר בעולם התמלול ונעזרות בכלים טכנולוגיים שמאפשרים להשלים את משימת התמלול במהירות רבה יותר וברמת דיוק גבוהה יותר. אבל מעבר לכך, חברות אלה מפעילות צוותים של מתמללים מנוסים, בהם מתמללים מתחילים שיכולים לתמלל ראיון בסיסי בין שני אנשים וכן מתמללים מנוסים מאוד שיכולים לתמלל ישיבות שלמות ומרובות משתתפים, בהן האתגר של שמיעת כל הדברים שנאמרים, שיוך שלהם לכל דובר המשתתף בישיבה ותמלול מדויק שלהם, הוא אתגר משמעותי שדורש תשומת לב רבה ורמת התמחות גבוהה.

תוכן עניינים

למה לבנות אתר דווקא בוורדפרס?

וורדפרס היא מערכת חינמית וקוד פתוח לניהול תוכן (CMS) המניעה מיליוני אתרים. זה גמיש, קל לשימוש, ויש לו מגוון רחב של תוספים להוספת תכונות כמו

למה לבנות אתר דווקא בוורדפרס?

וורדפרס היא מערכת חינמית וקוד פתוח לניהול תוכן (CMS) המניעה מיליוני אתרים. זה גמיש, קל לשימוש, ויש לו מגוון רחב של תוספים להוספת תכונות כמו